Slovinsko a Plitvické jazerá

, autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, NP Plitvice , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Bled, Bledské jazero , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Bled, Bledský hrad , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Bled, Bledský hrad , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Bled, Bledský hrad , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Ljubljana , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Ljubljanský hrad , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Ljubljana , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Predjamský hrad , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, jaskyňa Postojna jama , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Predjamský hrad , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, Bled, Bledské jazero , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, NP Plitvice , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, NP Plitvice , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, NP Plitvice , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, NP Plitvice , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, NP Plitvice , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, NP Plitvice , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, NP Plitvice , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, mapa , autobusový poznávací zájazd, Slovinsko a Plitvické jazerá, leták
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309423
Cena od: 335 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

26.09.2024 4 dni Last Minute 335 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Poznávací zájazd atraktívne kombinujúci prehliadku miest s návštevou prírodných unikátov.  Očarujúca atmosféra hlavného mesta Ljubljana sa ešte viac umocní plavbu po jazere Bled k jedinému slovinskému ostrovu. Návšteva fascinujúcej jaskyne Postojna Jama, prechádzka komnatami Predjamského hradu postaveného v skale a  cesta do slávneho národného parku Plitvice v Chorvátsku.


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň - odchod zo SR v ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Slovinska. V popoludňajších hodinách príchod do mestečka Bled, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa návštevníkom naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred. Plavba loďkou na ostrovček a návšteva barokového kostola. Večer ubytovanie v hoteli.

2. deň - raňajky, transfer k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je jedným z najkrajších jazier Julských Álp. Program v národnom parku s bohatou faunou a flórou, prechádzka popri brehoch jazera a k vodopádom rieky Savica. V prípade priaznivého počasia výlet lanovkou na horu Vogel (1540 m n. m.), odkiaľ je za pekného počasia krásny výhľad na najvyšší vrch Slovinska Triglav (2864 m n. m.). Popoludní prehliadka Ljubljany, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má aj svoje múzeum. Plečnik sa významnou mierou podieľal na rekonštrukcii a prestavbe Pražského hradu v prvej tretine 20. storočia. Ljubljanský hrad poskytuje pekný výhľad na celé mesto, prehliadka ďalej pokračuje prechádzkou krásnym historickým centrom mesta ku známym mostom cez rieku Ljubljanicu - Tromostovje od Jože Plečnika a Zmajski most s unikátnou výzdobou. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň - raňajky, návšteva unikátnej jaskyne Postojnska Jama, ktorá je jednou z hlavných turistických atrakcií krajiny - pre návštevníkov je sprístupnených viac ako 5 km podzemných chodieb - časť prehliadky vláčikom. Návšteva Predjamskeho hradu, ktorý je doslova prilepený k skale. Keďže je hrad postavený pod previsom skaly, z diaľky nie je veľmi viditeľný. Skladá sa z dvoch častí - vonkajšej a vnútornej, ktorú vlastne tvorí jaskyňa vyhĺbená riekou Lokva (preskúmaných bolo cca 13 km jaskyne). Hrad je opradený legendou o slovinskom Jánošíkovi, ktorého dolapili v tomto hrade len za pomoci zrady. Večer ubytovanie v hoteli v Chorvátsku.

4. deň - raňajky, krátky transfer k národnému parku Plitvické jazerá, prehliadka unikátnych Plitvických jazier známych z kníh Karla Maya - Winnetou. Sústava 16 jazier sa rozprestiera na ploche asi 2 km štvorcové a jazerá sú prepojené mnohými kaskádami a vodopádmi. Prehliadkové trasy sú vybudované chodníčkami a mostíkmi, časť prehliadky je možné absolvovať vláčikom alebo loďkou. Popoludní transfer cez Rakúsko, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc).  Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 135 EUR. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 120 EUR/3 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 135 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Bled | Triglavský park | Postojnska Jama | Plitvické jazerá

Generované systémom ProfiTour